Ciciport
150TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde KARGO BEDAVA  +908503465525

İADE KOŞULLARI

Ciciport olarak önceliğimiz, tüketici haklarını korumak ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktır. Firmamızdan satın aldığınız herhangi bir ürünle ilgili yaşayabilceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve diğer oluşabilcek tüm sorunlar özenle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Alışverişlerinizde, ürünün yanlış, kusurlu veya hasar görmüş olması durumunda karşı ödemeli kargo ile iade edebilirsiniz. İadeniz, iade kabul birimi tarafından incelendikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır.

İade edeceğiniz ürünün faturasız, etiketsiz, kullanılmış veya hasar görmüş olması durumunda ürün iade veya değişimi kabul edilmeyecek, karşı ödemeli olarak tarafınıza geri kargolanacaktır. Eğer üründe belirtilen durumlar yok ise, iadeniz onaylanarak ve sizinle iletişime geçilecek ve en geç 14 gün içerisinde iade işlemleri tarafınıza gerçekleştirilecektir.

İadelerde ilk kargo ücreti tarafımıza aittir, fakat birinci değişim sonrası kargo ücreti için 20 TL alınmaktadır.

İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN FATURASI

İade ve değişim işlemleri için, Ciciport Whatsapp Kurumsal Destek hattından bize yazmanız yeterlidir.

İade işlemi için ürünün faturası eksiksiz gönderilmelidir. 

Ürün  değişimi taleplerinize, hangi ürünle değişim olacağını belirtmenizi rica ederiz. İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketin düzenlemiş olduğu faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir. İade faturası kesilmelidir.

DİĞER ŞARTLAR VE İADE KARGO ÜCRETLERİ HAKKINDA 

İade etmek istediğiniz ürün / ürünler Sürat Kargo ile gönderildiği taktirde ücret firmamız tarafından karşılanmalıdır. Alıcının ürünü yanlış alması veya keyfi iade yapmak istemesi durumunda kargo ücreti gönderene aittir. İade kabul departmanına gelen ürünlerin iade koşullarına uygun ulaştırılması durumunda, ürün tarafımıza ulaştığı gün ürün tutarı iadesi işleme alınacaktır.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri, teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

İadenin hesabınıza yansıma süresi, 4 iş günüdür. Kredi kartına yapılacak iadeler de 4 iş günü içerisinde gönderilir.

Birden fazla ürün iadesinde iskonto uygulandıysa, iskonto, ürün adedine bölünür.

İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERİLMESİ

İade etmek istediğiniz ürünü, anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo ile iade etmelisiniz. Diğer kargo şirketleri ile yapılan iadeler kabul görmez. Yapacağınız ürünün iadesi, mutlak surette orjinal kutu ve ambaljı ile yapılmalıdır. Orjinal kutu veya ambalaj, bozulmuş veya zarar görmüş ise iade kabul edilmemektedir.

Ürün ile birlikte orjinal fatura ve iade sebebini belirttiğiniz bir dilekçe-yazı göndermeniz gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.